niedziela, 31 maja 2020 r.

Zmarł ks. Tadeusz Dymny

We wtorek, 3 kwietnia br., zmarł ks. Tadeusz Dymny, długoletni proboszcz parafii pw. św. Jana Nepomucena w Sipiorach (dekanat Kcynia) położonej obecnie na terenie diecezji bydgoskiej.

Śp. ks. Tadeusz Dymny urodził się 18 grudnia 1940 roku w Bydgoszczy. W 1960 roku, po ukończeniu tamtejszego Liceum Ogólnokształcącego, wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, które ukończył w 1967 roku. Dnia 24 maja 1967 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bp. Jana Czerniaka. Posługę kapłańską, jako wikariusz, rozpoczął w parafii pw. św. Michała Archanioła w Mieścisku. Później był wikariuszem w parafiach w: Kowalewie, Łobżenicy, Wrześni (pw. Świętego Ducha), Gniewkowie (pw. NSPJ), Mogilnie (pw. św. Jana), Gnieźnie (pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana) i Bydgoszczy (parafii pw. św. Wojciecha, a następnie w parafii pw. Chrystusa Króla)). W 1984 roku został proboszczem w parafii pw. św. Jana Nepomucena w Sipiorach, dekanat Kcynia. Tutaj posługiwał do 1997 roku, kiedy to przeszedł na urlop zdrowotny.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Tadeusza Dymnego rozpoczną się we wtorek 10 kwietnia br. o godz. 13.00, w kościele parafialnym pw. MB Nieustającej Pomocy w MOGILNIE.

Polecamy