piątek, 27 listopada 2020 r.

Caritas: potrzebne koce i śpiwory

W dniach 9 i 10 listopada Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przeprowadziła zbiórkę odzieży. Używaną odzież mieszkańcy Gniezna i okolic mogli przekazywać w piątek i sobotę na gnieźnieńskim Rynku i na parkingu przy Galerii Gniezno. W ciągu dwóch dni, dzięki wielkiej życzliwości mieszkańców Gniezna, przy współpracy wolontariuszy Caritas, została zebrana ponad tona odzieży. – Już po raz kolejny gnieźnianie nie zawiedli pokładanych w nich nadziei – mówi ks. Jacek Dziel, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. – Jesteśmy wszystkim ofiarodawcom niezwykle wdzięczni, gdyż to dzięki nim łatwiej będzie wszystkim bezdomnym przetrwać ten trudny zimowy czas.
Zebrane rzeczy zostaną wykorzystane na pomoc osobom bezdomnym i ubogim, głowie za pośrednictwem  Stowarzyszenia „Dom”, które prowadzi schronisko dla bezdomnych „Pomocna Przystań”, jak również dla podopiecznych Parafialnych Zespołów Caritas oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Każdy, kto chciałby dołączyć się do tej akcji, a nie miał czasu lub możliwości przekazać tego, co mogłoby być przydatne do przetrwania zimy może to przekazać do magazynu odzieży w Centrum Pomocy Bliźniemu w Gnieźnie przy ul. Wrzesińskiej 43, od poniedziałku do piątku w godzinach 10 -15. Szczególnie potrzebne są ciepłe kołdry i śpiwory.


Polecamy