wtorek, 17 września 2019 r.

Ku czci bł. Karoliny

17 listopada z parafii pw. św. Jana Apostoła w Mogilnie wyszła pielgrzymka do Dąbrówki, gdzie w małej kaplicy znajdują się relikwie bł. Karoliny Kózkówny. W pielgrzymce przebiegającej pod hasłem „Wyruszyć” wzięła udział młodzież przybyła z całej archidiecezji.
 Prawie 200 osób z Inowrocławia, Gniezna, Pawłowa, Mogilna, Orzechowa i Bydgoszczy w trudnych warunkach atmosferycznych przeszło kilka kilometrów, by modlić się przy jedynym w północnej Polsce relikwiarzu bł. Karoliny. Błogosławiona szesnastolatka poświęciła swoje życie w obronie czystości, która w świecie pieniędzy i zmysłowych przyjemności coraz częściej jest wyśmiewana i uważana za nieważną. Jej życie i męczeństwo stało się motywem rozpoczynającego pielgrzymkę spektaklu, przygotowanego przez grupę „Pierwszy Dzień Tygodnia”.
Mszy św. sprawowanej przy relikwiach w Dąbrówce przewodniczył ks. Mariusz Wieczorkiewicz, diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którego bł. Karolina jest patronką. Do modlących się w Dąbrówce młodych dołączył również bp Wojciech Polak.

 

Polecamy