poniedziałek, 16 września 2019 r.

Rekolekcje dla organistów

W dniach od 27 lutego do 1 marca br. w Domu Zakonnym Sióstr Pallotynek w Gnieźnie, przy ul. Hożej 31 odbędą się rekolekcje dla organistów archidiecezji gnieźnieńskiej. Rekolekcje rozpoczną się we wtorek, 27 lutego o godz. 17.00, a zakończą w czwartek, 1 marca o godz. 14.00. Koszt rekolekcji wynosi 100 zł od osoby. Każdy organista powinien zabrać ze sobą śpiewnik ks. Siedleckiego, Obrzędy pogrzebu i przybory do pisania.
Jak tłumaczy ks. Ryszard Figiel, dyrektor Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego – coroczne rekolekcje dla organistów służą przede wszystkim pogłębieniu formacji duchowej. Ponadto spotkania o charakterze modlitewno-warsztatowym są bardzo owocne w wymiarze praktycznym. Organiści wymieniają własne doświadczenia, uczą się nowych pieśni i pracują nad poprawnością śpiewu.

Zgłoszenia udziału w rekolekcjach prosimy kierować do ks. Piotra Kotowskiego, diecezjalnego duszpasterza świeckich pracowników kościelnych (tel. 0-523575781, kom. 0-604975936) do dnia 20 lutego. Do ul. Hożej, przy której mieści się Dom Zakonny Sióstr Pallotynek w Gnieźnie, dojeżdża się od ul. Wrzesińskiej (przy wyjeździe na Wrześnię w lewo przed lasem). Z dworca PKP i PKS można dojechać autobusem linii nr 11.

Polecamy