poniedziałek, 16 września 2019 r.

O powołaniu w Rogoźnie

Z inicjatywy ks. Jana Kasztelana, proboszcza parafii pw. św. Wita w Rogoźnie oraz działającego przy tej parafii oddziału Akcji Katolickiej odbyła się druga już w tym roku debata na temat powołania człowieka w różnych aspektach jego życia. Gościem spotkania był ks. dr Tomasz Głuszak.

 

     - Inicjatywa zorganizowania cyklu spotkań modlitewno-formacyjnych poświęconych powołaniu, a adresowanych do szerokiego grona mieszkańców Rogoźna, powstała na początku bieżącego roku – mówi Krystyna Wojtczak-Nowak, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Rogoźnie. – Pierwsze takie spotkanie odbyło się w czerwcu i było skierowane do młodzieży. Pod hasłem „Osoba a rzeczywistość”, razem z gościem, ks. Andrzejem Panasiukiem, podjęto wówczas temat trudnych decyzji życiowych, stojących przed młodymi ludźmi.

     Drugie spotkanie, które odbyło się 4 września, skierowane było do przedstawicieli władz samorządowych, służb publicznych oraz nauczycieli. Konferencję na temat powołania świeckich do aktywności społeczno – politycznej wygłosił ks. dr Tomasz Głuszak, proboszcz parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Zdziechowie.

Jak zapowiadają organizatorzy, kolejne spotkanie odbędzie się na przełomie października i listopada. Jego adresatami będą rodzice, którzy wysłuchać będą mogli wykładu na temat roli rodziców w kształtowaniu chrześcijańskiego powołania dzieci.

 

Marcin Makohoński       

Polecamy