poniedziałek, 23 września 2019 r.

Nowy krzyż promienistych grup PPAG

14 czerwca w kościele pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu bp Wojciech Polak poświęcił nowy krzyż, który grupy promieniste Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej poniosą w sierpniu na Jasną Górę.

W uroczystej Mszy św. sprawowanej z okazji poświęcenia krzyża wzięli udział kapłani z kilku grup promienistych oraz pielgrzymi. Nie zabrakło również autorów nowego i poprzedniego krzyża, Alojzego Proszkiewicza i Mieczysława Samulskiego. Stary krzyż zostanie powieszony z kościele pw. Zwiastowania NMP, w którym przez lata pracował ks. kan. Wojciech Dzierzgowski, założyciel pielgrzymki promienistej i wieloletni ojciec duchowny gnieźnieńskiego seminarium.

Poszczególne części nowego krzyża zostaną podzielony między grupy promieniste, które wędrując własnymi trasami spotkają się 5 sierpnia na Jasnej Górze i połączą krzyż w całość. Dopiero wtedy wejdą do Kaplicy Cudownego Obrazu. Krzyż będzie również obecny podczas uroczystej Eucharystii, sprawowanej 6 sierpnia na Jasnogórskich Wałach, na której spotkają się wszyscy uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej z grup promienistych i kolorowych.

Polecamy