środa, 18 września 2019 r.

PARAFIADA - zaproszenie

IV PARAFIADA ARCHIDIECEZJI GNIEŹNIEŃSKIEJ 

O PUCHAR ARCYBISKUPA GNIEŹNIEŃSKIEGO

I PREZYDENTA MIASTA INOWROCŁAWIA

INOWROCŁAW 2-3 MAJA 2008

 

ORGANIZATOR:
URZĄD MIASTA INOWROCŁAWIA
OSiR INOWROCŁAW
DIECEZJALNY DUSZPASTERZ SPORTU

 

 

 

 

Mamy zaszczyt zaprosić po raz kolejny przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych do udziału we współzawodnictwie o laur najbardziej zaangażowanej w działalność sportową parafii Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Zawody przeznaczone są dla amatorów i zostaną przeprowadzone w  duchu fair play.  Odbędą się one w rytmie dwudniowym.


Parafiada rozpocznie się 2 maja o godz. 10.00 uroczystym powitaniem drużyn na Stadionie Miejskim (ul. Wierzbińskiego 2) w Inowrocławiu. Tego dnia rozegrane zostaną eliminacje w konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Późnym popołudniem przybyłe z diecezji drużyny udadzą się na gościnę i nocleg do inowrocławskich parafii. Zapewniamy obiadokolację i nocleg w warunkach pielgrzymkowych ( należy zabrać ze sobą śpiwór, materac lub karimatę).


3 maja br. po śniadaniu w parafiach zespoły sportowe wezmą udział o godz. 10:00 w uroczystej Eucharystii w intencji Ojczyzny  sprawowanej przez ks. Biskupa. Po Mszy św. przemarsz na Stadion Miejski, gdzie odbędą się finały poszczególnych konkurencji.

Tego dnia do udziału w naszej imprezie zapraszamy także rodziny naszej archidiecezji, dla których zostanie zorganizowany szereg zabaw i gier rekreacyjno – sportowych.
Dla wszystkich uczestników Parafiady przewidziany jest ciepły posiłek.

 

 

 

Sportowa rywalizacja odbywać się będzie w następujących dyscyplinach:

 

 GRY ZESPOŁOWE:

- piłka nożna (drużyny 5 osobowe /maksymalnie 9 zawodników/, mogą być mieszane)
kategorie wiekowe:
a) rocznik 1995 i młodsi (szkoła podstawowa)
b) rocznik 1992 i młodsi ( szkoła gimnazjalna)
c) rocznik  1991 i starsi ( kategoria otwarta)

 

- piłka siatkowa (bez ograniczeń wiekowych, drużyny mogą być mieszane)


streetball (drużyny 4 osobowe /w tym 1 rezerwowy/, kategorie wiekowe jak w piłce nożnej: szkoła podstawowa, gimnazjalna i kategoria otwarta, drużyny mogą być mieszane)

 

KONKURENCJE INDYWIDUALNE:

pływanie; style: klasyczny, dowolny, grzbietowy ; dystans 50 m.
 (podział m./k.; kategorie wiekowe: do 15 lat włącznie, powyżej 15 lat)


- tenis stołowy ( podział m./k. ; kategorie wiekowa otwarta)


- biegi (dystanse 400 m. i 1200m. ; podział m./k. kategorie wiekowe: 1994 i młodsi, 1993 i starsi)


- ścianka wspinaczkowa

 

 

ZASADY WSPÓŁZAWODNICTWA:

O miejscu parafii zajętym w naszym współzawodnictwie decyduje suma punktów zdobytych w konkurencjach indywidualnych i grach zespołowych. Zostaną także przyznane wyróżnienia indywidualne i zespołowe dla zwycięzców poszczególnych konkurencji.
Liczba uczestników wystawionych przez parafię w konkurencjach indywidualnych jest dowolna. Do punktacji ogólnej zaliczają się tylko 3 najlepsze wyniki. W konkurencjach drużynowych parafia może wystawić po jednej drużynie w każdej kategorii wiekowej.


Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszeniowa w formie elektronicznej dostępne są na stronie internetowej www.ddmgniezno.pl, zakładka: parafiada


Zgłoszenia indywidualne i zespołowe (formularze w załączniku) zawierające dane personalne uczestników oraz pełnoletnich opiekunów, którzy zajmą się młodzieżą i dziećmi w czasie trwania zawodów oraz w miejscach noclegowych)– prosimy nadsyłać do 18 kwietnia 2008 r. (Ostateczny termin!!!!!! – po tej dacie nie będą przyjmowane żadne zgłoszenia)  na adres:


Ośrodek Sportu i Rekreacji
Al. Niepodległości 4
88-100 Inowrocław
Fax 0523555366
e-mail: osir@inowoclaw.info.pl z dopiskiem parafiada

 

 

W IMIENIU ORGANIZATORÓW ZAPRASZAM DO WSPÓŁZAWODNICTWA

Diecezjalny Duszpasterz Sportu 
Ks. Dariusz Żochowski

 

Polecamy