czwartek, 2 lipca 2020 r.

Goście z Ukrainy w "Katoliku"

Młodzież z inowrocławskiego „Katolika” gościła w ramach rewizyty młodzież i nauczycieli z gimnazjum „Delfin” w Winnicy na Ukrainie. Wspólnie spędzony tydzień był realizacją projektu „Królewskie uzdrowisko. Odkrywanie historycznych akcentów oraz uzdrowiskowych walorów stolicy Kujaw Zachodnich i jej okolic”.
Młodzież obu szkół nie tylko poznała miejsca, w których żyją uczniowie Gimnazjum Katolickiego, historię, kulturę, folklor i zwyczaje regionu kujawskiego, ale również radości i troski codzienności swoich rówieśników. Program pobytu uczniów „Delfina” obejmował uczestnictwo w polskich lekcjach historii, matematyki, geografii i chemii, zwiedzanie zabytków i atrakcji Inowrocławia (tężnie i grota solna) i okolic: Kruszwicy, Lubostronia, Biskupina, Wenecji, Strzelna oraz Torunia, gdzie wzięli udział w wypieku pierników i Bydgoszczy. Nie zabrakło również czasu na zajęcia artystyczne, pływanie i niekończące się rozmowy w rodzinnych domach polskich uczniów.
Młodzi Ukraińcy zostali też przyjęci przez władze Miasta i Gminy Inowrocław.
Realizacja tego projektu była możliwa dzięki pomocy Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI w ramach projektu wymiany młodzieży „Razem” oraz dzięki zaangażowaniu rodziców i uczniów oraz nauczycieli Gimnazjum Katolickiego w Inowrocławiu.

Polecamy