wtorek, 14 lipca 2020 r.

Byłem chory...

11 lutego w Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku odbyły się obchody Światowego Dnia Chorego. Z tej okazji bp Wojciech Polak  odprawił Mszę św. odprawił i udzielił chorym błogosławieństwa.

W Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku Światowy Dzień Chorego obchodzono po raz czwarty. W Domu na stałe przebywa blisko 100 niepełnosprawnych mężczyzn. Na poniedziałkowe uroczystości zaproszono również osoby chore z parafii w Ludzisku oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Janikowie.
– Właśnie w takie placówki lecznicze są pulsującym sercem, w którym Jezus nieustannie ofiaruje się Ojcu za życie ludzkości – mówił w homilii bp Wojciech Polak. – I to właśnie Jemu, obecnemu tutaj pośród nas w Eucharystii, chcemy szczególnie zawierzyć, jako niezawodnej nadziei i przyjąć Go jako lek nieśmiertelności, który uzdrawia ciało i ducha. To On sam pozostał z nami jako chleb życia na naszą ziemską pielgrzymkę.

Po Mszy św. Dariusz Cykulski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku wręczył dyplomy pensjonariuszom, którzy mimo własnych trudności zdrowotnych, pomagają swoim chorym kolegom. Całość uroczystości uświetnił koncert Schola Cantorum Inovroclaviensis i zespołu z Młodzieżowego Domu Kultury w Inowrocławiu pod kierownictwem pani Danuty Szyma, oraz występ muzyczny w wykonaniu pensjonariuszy DPS.

 

Polecamy