środa, 12 sierpnia 2020 r.

Drogi Krzyżowe ulicami miast: ZAPROSZENIE

Wzorem lat ubiegłych na ulicach Gniezna, Inowrocławia i Wrześni odprawione zostaną nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W Gnieźnie nabożeństwo sprawowane będzie w Wielką Środę (19 marca) i tradycyjnie rozpocznie się o godz. 19. przy kościele garnizonowym. Kolejne stacje rozmieszczone będą przy ulicy Chrobrego. Ostatnia z nich usytuowana będzie u stóp katedry.

W Wielką Środę nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie także na ulicach Wrześni. Poprzedzi je Msza św. sprawowana w kościele farnym, skąd wierni przejdą najpierw do kościoła pw. Ducha Świętego, a następnie do kościoła pw. św. Jadwigi. Tematem rozważań będzie hasło tegorocznego Wielkiego Postu „Miłość na śmierć nie umiera”. Organizatorzy zapraszają w szczególności młodych.

Kilka dni wcześnie tj. w sobotę 15 marca Droga Krzyżowa odprawiona zostanie także na ulicach Inowrocławia. Początek o godz. 19. przy kościele pw. Imienia NMP. Rozważania przygotuje młodzież z inowrocławskiego Liceum im. Jana Kasprowicza oraz Duszpasterstwa Młodzieży „Domino”.

Droga Krzyżowa ulicami Chodzieży rozpocznie się w najbliższy piątek, 14 marca o godz. 19.15 przy parafii pw. św. Floriana.

Polecamy