środa, 12 sierpnia 2020 r.

Palmowa Niedziela Młodych

Ponad tysiąc młodych ludzi wzięło udział w diecezjalnych obchodach  Światowego Dnia Młodzieży. Z młodzieżą spotkał się abp Henryk Muszyński. Arcybiskup przewodniczył również uroczystej Eucharystii, sprawowanej w Katedrze.

– Prawdziwe świadectwo jest następstwem prawdziwego spotkania z Chrystusem, znakiem zjednoczenia i wspólnoty z Nim – mówił w homilii abp Henryk Muszyński. – Jeżeli nie przeżyjemy tego spotkania, jeśli nie będziemy trwać w relacji życia i miłości z Jezusem, będziemy Jego fałszywymi świadkami. Ale w naszym świadectwie nie jesteśmy sami: wspiera nas w nim, prowadzi i umacnia Duch Święty, Ożywiciel, Pocieszyciel i Paraklet.
W spotkaniu wzięła udział młodzież z Barcina i Janikowa, Budzynia, Chodzieży, Czerniejewa, Gniezna, Inowrocławia, Jarząbkowa, Kiszkowa, Kłecka, Kruszwicy, Miłosławia, Mogilna, Murowanej Gośliny, Nekli, Pobiedzisk, Pyzdr, Słupcy, Strzelna, Szamocina, Trzemeszna, Witkowa, Wrześni, Zagórowa i Żnina oraz przedstawiciele duszpasterstw młodzieży z Poznania i Olsztyna.

 

Więcej informacji o uroczystościach na stronie www.ddmgniezno.pl

Polecamy