środa, 18 września 2019 r.

Szkoła - Pomnik Jana Pawła II

Metropolita gnieźnieński abp Henryk Muszyński oraz ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Jan Tyrawa dokonali 1 września w Bydgoszczy uroczystego poświęcenia Szkoły-Pomnika Jana Pawła II. W nowym budynku zaczęły od 1 września funkcjonować Katolicka Szkoła Podstawowa oraz Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące.

Uroczystości inauguracyjne nowego roku szkolnego, które miały charakter wojewódzki, rozpoczęto od wspólnej Mszy św. w bydgoskim kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Budowa Szkoły-Pomnika Jana Pawła II od wielu lat była największą inwestycją w diecezji i pochłonęła kilkanaście milionów złotych. – Ta myśl zapoczątkowana przez samego Ojca Świętego Jana Pawła II przybiera dzisiaj konkretny kształt tej pięknej szkoły. Nie ukrywam, że jej poświęcenie jest jednym z ważniejszych momentów mojego życia. Nie mam cienia wątpliwości, że realizacja myśli Papieża zaważy w przyszłości na losach Bydgoszczy, regionu i ojczyzny. Wszakże ta nasza przyszłość rozstrzyga się w dziedzinie kultury. Nasza wspólna radość sięga samego nieba – powiedział abp Henryk Muszyński.
W placówce naukę rozpoczęło ponad pięciuset uczniów, nad którymi opiekę wychowawczą sprawuje sześćdziesięciu nauczycieli. Ewenementem szkoły jest to, że cały program wychowawczy placówki oparty jest na nauczaniu Jana Pawła II. 

Polecamy