środa, 3 czerwca 2020 r.

Zaproszenia na zakończenie Roku św. Pawła

Dobiega końca jubileuszowy Rok św. Pawła Apostoła, ogłoszony przez papieża Benedykta XVI. Czas ten stał się doskonałą okazją do lepszego poznania osoby i życia wielkiego Apostoła Chrystusa oraz ogromnego bogactwa nauczania Pawłowego, stanowiącego „prawdziwe dziedzictwo ludzkości odkupionej przez Chrystusa”

W naszej Archidiecezji podjęto szereg wielorakich działań mających przybliżyć kapłanom i wiernym tę niezwykłą historię życia, literacką twórczość oraz teologiczne myślenie człowieka, który całe swoje życie i umiejętności poświęcił gorliwej i wytrwałej służbie Ewangelii Chrystusowej oraz „ugruntował na zawsze w środowisku chrześcijańskim prawo do myślenia”

Teraz pragniemy uroczyście zakończyć Pawłowy Rok Jubileuszowy podczas EUCHARYSTII w Katedrze Gnieźnieńskiej, sprawowanej w sobotę, dnia 13 czerwca 2009 r., o godz. 12.00. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Bogdana Wojtusia.

Serdecznie zapraszamy kapłanów i wiernych do wspólnej modlitwy dziękczynienia i wielbienia Boga za autentyczne i piękne świadectwo Apostoła Narodów, który uczy nas żarliwej gorliwości i całkowitego oddania Jezusowi.

Polecamy