czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Zjazd Szkół im. Jana Pawła II

2 czerwca w ramach obchodów papieskiej rocznicy odbył się  w Żydowie I Archidiecezjalny Zjazd Szkół im. Jana Pawła II. W wzięli udział przedstawiciele dziewiętnastu szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z terenu całej diecezji.
Zjazd rozpoczęła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył bp Wojciech Polak. Podczas procesji z darami młodzież złożyła na ręce biskupa Polaka księgi Pisma Świętego. –  Mam zabrać te księgi i dzielić się nimi z młodzieżą, którą będę odwiedzał – mówił bp Polak na zakończenie Eucharystii. – Kto naprawdę rozpoznał Chrystusa, będzie chciał się Nim dzielić. Odczytuję wasz gest jako znak waszej dobroduszności, w której chcecie dawać innym to, co dla was jest najważniejsze.
W I Archidiecezjalnym Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II w Żydowie wzięli udział przedstawiciele szkół w Gizałkach, Gnieźnie, Gościeszynie, Inowrocławiu, Kościelcu, Lipinach, Młodojewie, Orzechowie, Ptaszkowie, Popowie Kościelnym, Pruścach, Pyzdrach, Stodołach, Wilczynie, Wrześni, Zasutowie, Żalinowie i Żydowie.

za KAI

Polecamy