środa, 26 lutego 2020 r.

Konferencja prasowa przed inauguracją posługi prymasowskiej abp. Muszyńskiego

W najbliższy czwartek, 10 grudnia, w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie odbędzie się konferencja prasowa nt. zbliżającej się inauguracji posługi prymasowskiej abp. Henryka Muszyńskiego. Metropolita gnieźnieński zapowiedział, że będzie na spotkaniu obecny.

 

Jak informuje rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, ks. Zbigniew Przybylski podczas konferencji odczytany zostanie list papieża Benedykta XVI wystosowany do abp. Henryka Muszyńskiego z okazji rozpoczęcia przez niego posługi prymasa Polski. Omówiony zostanie także szczegółowo program uroczystości oraz przebieg i oprawa liturgii.

 

„Kopie listu papieskiego, a także program uroczystości dziennikarze otrzymają w przygotowywanych dla nich materiałach prasowych. W trakcie konferencji uzyskają ponadto informacje na temat akredytacji” – dodaje ks. Przybylski.

 

Podczas spotkanie przypomniana zostanie krótko historia prymasostwa w Polsce oraz znaczenie tej godności na przestrzeni wieków. Zaplanowano także prezentację okolicznościowego znaczka i pocztówki wydanych przez Pocztę Polską oraz pamiątkowego medalu, który otrzymają zaproszeni na uroczystość goście.

 

Konferencja odbędzie się w sali posiedzeń gnieźnieńskiej Kurii. Początek o godzinie 12. Prócz abp. Henryka Muszyńskiego obecny będzie na niej także bp Wojciech Polak.

 

bgk KAI/Gniezno

Polecamy