środa, 26 lutego 2020 r.

Prymas Muszyński zje wieczerzę wigilijną z bezdomnymiPrymas Polski abp Henryk Muszyński, jak co roku, przełamie się opłatkiem z osobami bezdomnymi i samotnymi. Wigilijną wieczerzę dla nich przygotuje tradycyjnie Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
Wieczerza odbędzie się 24 grudnia wieczorem w Centrum Pomocy Bliźniemu przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Jak mówi ks. Krzysztof Woźniak, z-ca dyrektora gnieźnieńskiej Caritas, będzie tradycyjnie – najpierw wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i dobrym słowem, a później wigilijny posiłek.

„Bardzo się cieszymy, że Ksiądz Prymas i w tym roku będzie obecny na naszej wigilijnej wieczerzy. Chcemy, by przyniosła ona nadzieję i wlała w serca uczestniczących w niej ludzi otuchę i wiarę w zmianę dotychczasowego losu. Pragniemy również, by w opłatku, którym się podzielimy dostrzegli oni Chrystusa Miłosiernego” – mówi ks. Woźniak.

Wieczerza w Centrum Pomocy Bliźniemu nie będzie jedynym wigilijnym spotkaniem, na którym obecny będzie abp Henryk Muszyński. Po południu nowy Prymas spotka się z klerykami, profesorami i moderatorami gnieźnieńskiego seminarium duchownego, a rano odwiedzi chorych w gnieźnieńskim szpitalu św. Jana. O północy, jak co roku, będzie przewodniczył Mszy św. pasterskiej w gnieźnieńskiej katedrze.

bgk / Gniezno
za: KAI

Polecamy