środa, 26 lutego 2020 r.

Rozpoczęło się ESM w Poznaniu

Od rana do Poznania zjeżdżają grupy młodzieży z całej Europy, aby wziąć udział w Europejskim Spotkaniu Młodych, organizowanym przez wspólnotę z Taize. Młodzież zakwaterowana zostanie również u rodzin w parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej, w Pobiedziskach, Jerzykowie, Murowanej Goślinie i we Wrześni. W środę wieczorem na halach MPT z młodzieżą spotka się Prymas Polski abp Henryk Muszyński.

Po przyjeździe do Poznania każdy uczestnik spotkania otrzymał program, kartę przejazdową komunikacji miejskiej, karnet na obiady i kolacje na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz plan dojazdu do parafii, w której będzie przyjęty. Po zgłoszeniu się w parafii uczestnicy zostają skierowani do rodzin, które będą ich gościć do 2 stycznia.

Jeszcze dziś o godz. 17.30 w halach MPT zostanie wydana pierwsza kolacja, a na 19.00 młodzież uda się na modlitwę. W środę od rana trwać będą modlitwy i spotkania w grupach w parafiach. Po obiedzie i modlitwie o godz. 13.00 w różnych miejscach Poznania odbędą się spotkania tematyczne, dotyczące życia wewnętrznego, spraw społecznych itp. Wieczorem, jak poprzedniego dnia – kolacja i modlitwa kończąca dzień.
Tak samo wyglądać będzie następny dzień spotkania. O 23 w parafiach rozpoczną się czuwania w intencji pokoju, a po północy – „święto narodów”, czyli wspólna zabawa w międzynarodowych grupach.
1 stycznia uczestnicy ESM wezmą udział we mszach św. w parafiach i zjedzą obiad u goszczących ich rodzin. Po południu w halach MPT odbędą się spotkania regionalne. Wyjazd uczestników ESM z Poznania planowany jest na 2 stycznia.

Mieszkańcy Poznania i okolic mogą brać udział we wszystkich spotkaniach bez konieczności zapisów i bez względu na wiek.

Polecamy