środa, 12 sierpnia 2020 r.

Droga Krzyzowa ulicami Gniezna

Mieszkańcy Gniezna uczestniczyli w Wielką Środę wieczorem w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. W tym roku rozważania przygotowali wierni z gnieźnieńskiej parafii Chrystusa Wieczystego Kapłana w nawiązaniu do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego „Otoczmy troską życie”.

Rozpoczynając nabożeństwo ks. kan. Andrzej Grzelak, proboszcz parafii Chrystusa Wieczystego Kapłana zachęcał wiernych, by odpowiedzieli sobie na pytanie, które Jezus zadał Judaszowi: po co przyszedłeś? Prosił ich również, by zasłuchali się w rozważania i szli za krzyżem w pokorze.

„Jest to Droga, na której poznajemy wartość naszego życia i życia drugiego człowieka” – mówił.

Jak co roku nabożeństwo rozpoczęło się po Mszy św. przy kościele garnizonowym. Za krzyżem przesłoniętym fioletową tkaniną podążały siostry zakonne, klerycy gnieźnieńskiego seminarium duchownego, kapłani, abp Henryk Muszyński wraz z biskupami pomocniczymi bp Bogdanem Wojtusiem i bp Wojciechem Polakiem oraz wierni. W nabożeństwie uczestniczył także Prezydent Gniezna.

Rozważania przy kolejnych stacjach czytali przedstawiciele różnych pokoleń: dziadkowie, rodzice, młodzież i dzieci. Droga Krzyżowa zakończyła się po zmroku u stóp katedry gnieźnieńskiej, gdzie odśpiewano Bogurodzicę i Apel Jasnogórski. Za udział w nabożeństwie dziękował abp Henryk Muszyński, który udzielił zebranym swojego błogosławieństwa.

„Na początku Drogi Krzyżowej padło pytanie, które Jezus zadał Judaszowi: <

Za KAI

Polecamy