piątek, 18 września 2020 r.

Dla siostry Felicji

W gnieźnieńskim Domu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo, gdzie przez kilkadziesiąt lat mieszkała i pracowała s. Felicja Sieracka odsłonięto 5 lutego tablicę upamiętniającą jej osobę i dzieło. Z inicjatywą wyszli bezdomni, którym przez lata pomagała.
Na cel ten zebrali przeszło 400 zł. Pieniądze okazały się jednak niepotrzebne, gdyż wszystkie prace, od projektu począwszy, a na przygotowaniu tablicy kończąc, wykonane zostały za darmo. Zgromadzona suma przeznaczona zostanie na założoną przez siostrę Felicję i działającą do dziś stołówkę dla osób bezdomnych. – Ludzie ci pokazali, że można nie tylko brać, ale i dawać. Pokazali, że dobro otrzymane rodzi w sercu człowieka wdzięczność i mobilizuje do czynienia dobra. Myślę, że takie właśnie było pragnienie siostry Felicji – mówił podczas uroczystości ks. kan. Zenon Rubach, proboszcz gnieźnieńskiej parafii farnej.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz, członkinie współpracującego z szarytkami Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo, dzieci z prowadzonego przez szarytki przedszkola oraz wielu mieszkańców Gniezna. Obecna była również s. Hanna Cebula SM, wizytatorka Prowincji Chełmińsko - Poznańskiej Sióstr Miłosierdzia.

Polecamy