poniedziałek, 25 maja 2020 r.

Zaproszenie na Ingres Prymasa Polski ks. abpa Józefa Kowalczyka

8 maja br. Ojciec Święty Benedykt XVI powołał na Stolicę Prymasowską w Gnieźnie Księdza Arcybiskupa Józefa Kowalczyka, dotychczasowego Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.
Ksiądz Arcybiskup obejmie kanonicznie Archidiecezję Gnieźnieńską w czasie uroczystego ingresu do Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie, w sobotę, 26 czerwca 2010. Msza święta inaugurująca posługę nowego Arcybiskupa, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski, sprawowana będzie w naszej Katedrze o godz. 11.00.
Z wdzięcznością dla ojcowskiej troski Ojca Świętego Benedykta XVI o naszą świętowojciechową owczarnię, przyjmujemy naszego nowego Arcypasterza, zanosząc w Jego intencji i w intencji Jego pasterskiej posługi w Świętym Ludzie Bożym Kościoła Gnieźnieńskiego, przez wstawiennictwo św. Wojciecha, nasze modlitwy, upraszając w nich wszelkie Boże moce i błogosławieństwo potrzebne w przewodzeniu naszemu Kościołowi.
Serdecznie zapraszamy, kapłanów i wiernych świeckich, na uroczystość ingresu Księdza Arcybiskupa do Bazyliki Prymasowskiej. Niech nasza obecność przy naszym nowym Arcypasterzu będzie znakiem naszej jedności i miłości dla Kościoła. Prosimy także, aby w parafiach, zwłaszcza w niedzielę 27 czerwca, w zanoszonych do Boga modlitwach wesprzeć posługę naszego nowego biskupa. Taką prośbę o wsparcie w modlitwie skieruje do nas w przyszłą niedzielę, 20 czerwca br., w swoim pierwszym liście pasterskim do ludu Bożego Archidiecezji Gnieźnieńskiej z okazji rozpoczęcia posługi pasterskiej, osobiście Ksiądz Arcybiskup Józef Kowalczyk. Niech Jego prośba, abyśmy wspólnie wsłuchiwali się w słowo Boże, szukali woli Stwórcy i pozwolili się Jemu prowadzić w naszym pielgrzymowaniu drogami wiary, nadziei i miłości, znajdzie w każdym z nas wielkoduszną odpowiedź.
Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się już w bezpośrednie przygotowanie uroczystości ingresu naszego nowego Arcypasterza, a na owocne przeżywanie tego szczególnego czasu łaski, jaki Bóg daje nam w Świętowojciechowym Kościele, wszystkim Wam, Siostry i Bracia, udzielamy pasterskiego błogosławieństwa.

 

 

         + Wojciech Polak                                           + Bogdan Wojtuś
Biskup pomocniczy gnieźnieński                      Biskup pomocniczy gnieźnieński

 

Polecamy