niedziela, 23 lutego 2020 r.

Karmelitanki 50 tysięcy zł do przodu


Przeszło 50 tysięcy zł ofiarowali gnieźnieńskim karmelitankom darczyńcy z Polski i zagranicy. Siostry wykorzystały już część pieniędzy. Kupiły m.in. meble do pracowni krawieckiej, maszyny do szycia i żelazka.

 

Akcja "Różaniec Assistance" ruszyła pod koniec października. Karmelitanki bose z Gniezna uruchomiły stronę internetową, poprzez którą można ofiarować datek na ich klasztor. Za każdego ofiarodawcę siostry modlą się na różańcu z Ziemi Świętej, a później różaniec ten do darczyńcy wysyłają. 

 

Jak dotąd z potrzebnych 170 tysięcy zł na konto karmelitanek wpłynęło nieco ponad 50 tysięcy. Część pieniędzy została już wykorzystana. Karmelitanki kupiły m.in. nowe meble do pracowni krawieckiej, maszyny do szycia,  żelazka i przybory krawieckie. Dokładny spis, fotki i rozliczenie można znaleźć na stronie akcji. Kupione sprzęty są mniszkom bardzo potrzebne utrzymują się bowiem z jałmużny i szycia m.in. sztandarów.

 

Prócz wyposażenia pracowni krawieckiej w klasztorze konieczna jest także wymiana kolektorów deszczowych, drzwi wejściowych oraz zabezpieczenie budynku klasztornego przed wilgocią. Przydałoby się również nowe piece gazowe.

 

Siostry cieszy każdy, najmniejszy nawet datek. Za każdy z całego serca dziękują. Jak piszą na swojej stronie, wielokrotnie doświadczyły, że pieniądze spadają z nieba. Spadły i teraz! Razem z wieloma ciepłymi słowami od ludzi z różnych stron Polski i świata. Polecamy