czwartek, 27 lutego 2020 r.

Konkurs Biblijny: Rogoźno i Żnin najlepsze

W Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbył się 9 grudnia etap diecezjalny IV Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego dla Młodzieży Gimnazjalnej. Najwyższe noty zdobyli uczniowie z Rogoźna i Żnina.

 

Finałowy etap składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie wypełniali test składający się z 21 pytań. By udzielić na nie poprawnych odpowiedzi musieli wykazać się gruntową znajomością Ewangelii wg św. Łukasza. Przydała się również wcześniejsza lektura fragmentów książki „Jezus z Nazaretu” Josepha Ratzingera oraz katechez ks. Wojciecha Pikora. Po sprawdzeniu prac komisja egzaminacyjna wyłoniła pięć najlepszych, których autorzy wzięli udział w części ustnej. Ostatecznie po podsumowaniu obu części wyłoniono trójkę laureatów: 


I miejsce zajął Adam Piechowiak z Gimnazjum nr 2 w Rogoźnie przygotowujący się pod kierunkiem katechetki Katarzyny Erenc-Szpek

II miejsce zdobyła Julia Ziętek z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żninie

III miejsce przypadło Zuzannie Popielarz również z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żninie 

Obie uczennice przygotowywały się pod kierunkiem katechetki Beaty Wachowskiej.

 

Pierwszy etap IV Archidiecezjalnego Konkursy Biblijnego odbył się 12 października w szkołach. Wzięło w nim udział 250 uczniów z 53 gimnazjów z całej archidiecezji gnieźnieńskiej. Etap rejonowy odbył się 9 listopada w Gnieźnie, Chodzieży, Słupcy i Inowrocławiu. Najlepszych 15 uczniów przeszło do etapu diecezjalnego, który odbył się 9 grudnia w gnieźnieńskim PWSD. Organizatorami konkursu byli: Wydział Katechizacji Szkół Katolickich Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie oraz Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Polecamy