czwartek, 27 lutego 2020 r.

Prymas u mundurowych

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk spotkał się 2 grudnia z gnieźnieńskimi strażakami i policjantami. Podczas wizyty podziękował mundurowym za ich służbę, przełamał się z nimi opłatkiem i prosił, by nigdy nie stracili wrażliwości na drugiego człowieka.

Dziękuję wam za to, że przewartościowujecie moje myślenie - mówił Prymas do policjantów. - Pamiętam czasy, kiedy na komendę szło się ze strachem i niechęcią. Dziś coraz bardziej rozumiemy i doświadczamy, że wasza praca jest prawdziwą służbą na rzecz społeczeństwa, a wy jesteście po to, by nieść nam pomoc. Jako kapłani stajemy przed wami jako współpracownicy w służbach mundurowych: choć inne są przestrzenie naszej posługi, to łączy nas wspólny cel: dobro człowieka.Prymas spotkał się z pracownikami Powiatowej Komendy Policji w świątecznym nastroju, przy choince i opłatku. W spotkaniu wziął udział również starosta powiatu gnieźnieńskiego.


Wcześniej prymas wraz ze starostą odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, gdzie obejrzeli sprzęt, przy którym pracują strażacy oraz rozmawiali z nimi o ich codziennej służbie. Strażacy wręczyli Prymasowi pamiątkowy medal oraz statuetkę św. Floriana, patrona strażaków. W krótkim słowie abp Kowalczyk podziękował strażakom za ich ciężką pracę, za współpracę z ochotniczymi strażami pożarnymi oraz za gotowość niesienie pomocy. Składając im świąteczne życzenia prosił, by nigdy nie stracili wrażliwości na potrzeby człowieka i nie popadli w zawodową rutynę.

Polecamy