niedziela, 23 lutego 2020 r.

Rockowe kolędowanie


W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w parafii pw. Świętej Faustyny w Mogilnie odbył się niezwykły koncert. Kolędy w rockowych i tradycyjnych aranżacjach zaprezentował zespół GospelSpirit.

 

Grupa istnieje od września 2010 r. w składzie: Aleksandra Nowak (gitara, vocal)Martyna Roszak (vocal)Sonia Hornatkiewicz (vocal)Krystian Wołek (gitara)Sebastian Sroka (perkusja)  oraz Dawid Sobecki (instrumenty klawiszowe). Opiekunem zespołu jest ks. Radosław Tuszyński. Na zakończenie koncertu wręczono nagrody za ręcznie wykonane żłóbki, które dzieci pod okiem swoich rodziców przygotowywały w czasie adwentu. Wszystkie przybyłe dzieci również otrzymały drobne prezenty.

 

To już drugi koncert zespołu GospelSpirit. Po raz pierwszy wystąpili w listopadzie 2010 r. z okazji wspomnienia św. Cecylii. Porwali wówczas parafian nie tylko do wspólnego śpiewu, ale również do tańca. – To grupa niezwykle utalentowanych młodych ludzi, którzy nie wstydzą się wykorzystywać swojego talentu, aby śpiewać w kościele – mówi o swoich podopiecznych ks. Radosław Tuszyński. – Swoim graniem i śpiewem  ubogacają oni również  wieczorną niedzielną liturgię, która w szczególny sposób adresowana jest właśnie do młodzieży – dodaje.  

 

Zespół GospelSpirit zaprasza do udziału w kolejnych koncertach. Informacje o terminach znaleźć będzie można na stronie archidiecezja.pl  

 

Polecamy