wtorek, 25 lutego 2020 r.

Wymieńmy się i dodajmy dzieciom skrzydła!


Tylko do końca roku można wymieniać pieniądze sprzed denominacji. Można również przynieść stare pieniądze do Caritas i tym samym wesprzeć najbiedniejsze dzieci.


31 grudnia 2010 r. dobiega końca okres wymiany pieniędzy sprzed denominacji. Po tym dniu banknoty i monety sprzed 1995 r. ostatecznie stracą swoją wartość i będą jedynie pamiątką. Zanim jednak tak się stanie, można je wymienić na nowe złote w oddziałach okręgowych Narodowego Banku Polskiego i w kasach banków krajowych lub - włączając się w akcję NBP i Caritas Polska - dobrowolnie pomóc najuboższym uczniom w Polsce.


Zgromadzone przez Caritas pieniądze, Narodowy Bank Polski wymieni na nowe złote. Uzyskana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na opiekę nad dziećmi, w ramach prowadzonego przez Caritas programu „Skrzydła”  – tłumaczy Ks. Krzysztof Stawski, z-ca dyrektora Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.


Program Skrzydła został stworzony dla najuboższych dzieci. Fundusze zgromadzone na koncie, w ramach tego programu przeznaczane są na konkretne zakupy dla najuboższych dzieci, między innymi książki, zeszyty ciepłą odzież,  czy też refundację obiadów – tłumaczy ks. dyrektor. I dodaje -  Każda wpłata, to skrzydła dla konkretnego dziecka.

 

W ramach programu Skrzydła Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w 2010 roku obejmowała 25 dzieci. W ramach tego programu miały one  m.in. dofinansowane zakupy ciepłej odzieży, zakup materiałów szkolnych czy też sfinansowane wyjazdy wakacyjne.


Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przyjmuje stare pieniądze w biurze, w Gnieźnie, na osiedlu Orła Białego 20, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7-15. Zbiórka starych pieniędzy prowadzona jest też na  terenie parafii przez Parafialne Zespoły Caritas. 

 

Polecamy