środa, 26 lutego 2020 r.

Zmarł ks. Zbigniew Walczak

26 grudnia zmarł ks. Zbigniew Walczak, wieloletni proboszcz parafii św. Stanisława BM we Wronczynie. Zmarłego powierzajmy miłosierdziu Bożemu.

 

Śp. ks. Zbigniew Walczak urodził się 9 stycznia 1954 roku w Pleszewie. Po ukończeniu miejscowego Technikum Mechanicznego wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. 6 czerwca 1981 roku przyjął w katedrze gnieźnieńskiej święcenia kapłańskie z rąk bp. Jana Czerniaka. Pierwszą placówką, do której został wysłany jako wikariusz była parafia w Sadkach. Później posługiwał w parafiach: św. Krzyża we Wrześni, św. Doroty w Strzałkowie, Chrystusa Króla w Jarocinie i Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy. W 1996 roku został mianowany proboszcze parafii pw. św. Stanisława BM we Wronczynie, gdzie posługiwał do śmierci.


Śp. ks. Zbigniew Walczak zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym we Wronczynie. Msza św. z wprowadzeniem ciała zmarłego kapłana odprawiona została 29 grudnia w kościele parafialnym we Wronczynie. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Bogdana Wojtusia sprawowana będzie w czwartek, 30 grudnia, w kościele parafialnym we Wronczynie.

 

Polecamy