sobota, 22 lutego 2020 r.

Bierzmowanie osób niepełnosprawnych


Osoby niepełnosprawne z archidiecezji gnieźnieńskiej i poznańskiej przyjęły dziś z rąk bp. Bogdana Wojtusia sakrament bierzmowania. Obrzęd odbywa się co roku, w ramach uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha.


Kandydatom do bierzmowania towarzyszyli ich najbliżsi i przyjaciele. Obecni byli także kapłani pracujący na co dzień z osobami niepełnosprawnymi z duszpasterzem diecezjalnym ks. Tomaszem Kołodziejem na czele.

„Każdy z nas jest wybrany do czegoś wyjątkowego. Nikt nie jest na tym świecie przypadkowo” – mówił w homilii ks. Kołodziej, zachęcając kandydatów do bierzmowania i wszystkich obecnych do odważnego świadczenia o Bogu w życiu codziennym.

„Trzeba byśmy nie wstydzili się krzyża. Byśmy czynili znak krzyża przychodząc od krzyża, siadając do posiłku, rozpoczynając dzień. Trzeba, by każdy z nas był świadkiem Bożej miłości dla tych, którzy jeszcze bardziej jej potrzebują” – podkreślił diecezjalny duszpasterz niepełnosprawnych.

Dodał również, że być świadkiem miłości Boga, to także dziękować za tę miłość, którą Bóg daje nam w drugim człowieku.

Po odmówieniu przyrzeczeń chrzcielnych kandydaci wraz ze świadkami podeszli do ołtarza, gdzie bp. Bogdan Wojtuś namaścił ich czoła olejem Krzyżma i nałożył rękę na ich głowy ze słowami „Przyjmij znamię daru Ducha Świętego”.


bgk KAI

 

Polecamy