wtorek, 14 lipca 2020 r.

Biskupi wzywają do modlitwy o uchwalenie ustawy w sprawie in vitro zgodnej z Dekalogiem


Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wydało 27 października komunikat wzywający do modlitwy o zgodne z prawem Bożym uchwały w sprawie in vitro. Apeluje do wszystkich wierzących w Polsce „o gorliwą modlitwę, aby parlamentarzyści i politycy w sprawach dotyczących moralności podejmowali uchwały zgodne z sumieniem uformowanym w świetle Dekalogu”.


Biskupi proszą, aby w czasie Mszy Świętych i nabożeństw różańcowych wierni modlili się „o łaskę Ducha Świętego dla sumień wszystkich parlamentarzystów i o odwagę dla nich”. „Niech Duch Święty – Światło sumień – uwrażliwi parlamentarzystów na wartość każdego poczętego życia, także tego, które w procedurze in vitro jest niszczone i selekcjonowane w sposób zamierzony” – piszą biskupi.

Zaznaczają, że prace parlamentarne nad projektami ustaw bioetycznych, dotyczące m.in. zapłodnienia pozaustrojowego in vitro, powinny prowadzić do przyjęcia „najlepszych, zgodnych z uniwersalnym prawem do życia rozwiązań prawnych, gwarantujących «godność osoby ludzkiej, wezwanej do realizacji powołania Bożego w darze miłości i w darze życia»”, na co wskazuje instrukcja Kongregacji Nauki Wiary „Dignitas personae”.

Komunikat Prezydium KEP TUTAJ

Polecamy