sobota, 11 lipca 2020 r.

Chodzież: Duszpasterstwo Młodych "Florek" zaprasza


W parafii pw. św. Floriana w Chodzieży trwają intensywne przygotowania do tegorocznego 33. Europejskiego Spotkania Młodych Taize w Rotterdamie. Młodzi spotykają się w każdy piątek przed „taizeowskim” krzyżem – rozmyślają, słuchają i pytają…

 

Jak wyjaśnia ks. Marcin Kulczyński, parafia pw. św. Floriana w Chodzieży jest jednym z punktów przygotowań do grudniowego European Meeting w Rotterdamie. Ich koordynatorem jest Dekanalne Duszpasterstwo Młodych „Florek”. – To grupa ludzi, którzy przez kumulację sił modlitwy, potrafią wyłączyć ze swojego życia jedno szkodliwe słowo : niemożliwość. W każdy piątek spotykamy się w kaplicy, by przed „taizeowskim” krzyżem słuchać, mówić, pytać i rozważać. Najróżniejsze książki, najróżniejsze myśli, wiara i Duch Święty. On jest najbardziej potrzeby, by się otworzyć i zrozumieć. Bóg i modlitwa jako postawy i wybór życia. Żadne bowiem spotkanie „Florka” nie miałoby sensu, gdybyśmy poza murami kaplicy byli ludźmi przeciętnymi i obcymi Bożej Miłości – mówi ks. Kulczyński.

 

Dodaje również, że zaangażowanie w życie parafii oraz regularne spotkania, także modlitewne pozwalają młodym odkryć i rozumieć Kościół jako żywą wspólnotę. – Zachęcamy inne parafie archidiecezji gnieźnieńskiej do podobnych działań, a młodych z Chodzieży i okolic zapraszamy na ulicę Kościelną, na spotkania organizowane przez Duszpasterstwo Młodych „Florek” Rotterdam tuż tuż! Jesus le Christ, lumiere interieure, podśpiewujmy w drodze do szkoły.

Polecamy