poniedziałek, 6 lipca 2020 r.

Młodzi w MarkowicachJuż po raz kolejny młodzież z archidiecezji gnieźnieńskiej uczciła Dzień Papieski pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach. W tym roku przyświecało jej hasło „Odwaga świętości”.

 

Drogę do sanktuarium grupy z poszczególnych miejscowości pokonały pieszo. Była to dla młodych okazja do przeżycia krótkich rekolekcji w drodze w trakcie, których modlili się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Ponadto mogli bliżej poznać nauczanie Papieża Polaka oraz sylwetki innych świętych.


W Markowicach głównym punktem uroczystości była Eucharystia. Celebrował ją diecezjalny duszpasterz młodzieży ks.  Radosław Orchowicz. W czasie Mszy św. homilię wygłosił ks. Dariusz Żochowski, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Inowrocławiu. - Ile potrzeba odwagi, żeby popłynąć pod prąd? Odwaga świętości to odwaga wyboru innej drogi niż reszta – mówił ks.Żochowski. - Wybrać Chrystusa i świętość to wybrać styl  życia, w którym najważniejszy jest Bóg - dodał.

Zachęcał również młodych, by nie bali się takich wyborów dokonywać.  - O najcenniejsze rzeczy zawsze trzeba się bić, ale warto się o nie bić - podkreślił.


Po zakończonej liturgii młodzież wzięła udział w koncercie ewangelizacyjnym zespołu "Te Deum" z parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie.


W tym roku do markowickiego sanktuarium przybyło pomad pół tysiąca młodych pątników z różnych miejscowości, między innymi z Inowrocławia, Kruszwicy, Strzelna, Złotnik Kujawskich i parafii w Piaskach. Po raz pierwszy po dwudniowym pielgrzymowaniu przybyła także grupa z Mogilna. Ponadto autokarem przyjechała młodzież z Miedzna.


MARCIN KRÓLAK

 

Polecamy