czwartek, 2 lipca 2020 r.

Prymas na rozdaniu nagród TOTUSPrymas Polski abp Józef Kowalczyk wziął udział we wręczeniu nagród TOTUS, które odbyło się w sobotę na Zamku Królewskim w Warszawie.

Podczas uroczystej gali wręczono nagrody TOTUS, przyznawane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W uroczystości uczestniczyli również abp Kazimierz Nycz, nuncjusz apostolski w Polsce Celestino Migliore, prymas-senior kard. Józef Glemp oraz kard. Franciszek Macharski.

W kategorii „Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II” nagrodę TOTUS zdobył Zespół redaktorów serii „Dzieła Zebrane Jana Pawła II” Wydawnictwa M. Wyróżnienie przyznano za pierwszą na świecie serię obejmującą wszystkie najważniejsze dokumenty, przemówienia i homilie Ojca Świętego.

Nagrodę odebrał kard. Franciszek Macharski oraz Piotr Słabek, redaktor naczelny Wydawnictwa M.

W kategorii tej nominowani byli również prof. Bogdan Chazan i wydawnictwo „Znak”.

„Za wybitne zasługi w przygotowaniu młodych ludzi do małżeństwa, a także «szkoły życia małżeńskiego» o charakterze formacyjno-terapeutycznym” - nagrodę TOTUS w kategorii „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza” otrzymało Centrum Formacji Misjonarzy Świętej Rodziny w Bąblinie. Nagrodę odebrał ks. Andrzej Ryba.

W kategorii tej nominowani byli także Opactwo Benedyktynów w Tyńcu i Muzeum Powstania Warszawskiego.

W kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej” nagrodę otrzymała Magdalena Bajer za odważne i konsekwentne kształtowanie wrażliwości moralnej, niezbędnej dla dialogu kultur w rozumieniu Jana Pawła II.

Nominowani w tej kategorii byli również k. prof. dr hab. Jerzy Szymik oraz ks. Jan Zieliński.

W kategorii „TOTUS medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach” nagrodę otrzymał Zespół redakcyjny programu „Familijna Jedynka” Polskiego Radia za wspieranie i promowanie rodziny przy jednoczesnym ukazywaniu nauczania Jana Pawła II.

Nagrodę odebrał ks. Wojciech Mikulski z redakcji katolickiej Polskiego Radia.

Kapituła nagrody TOTUS postanowiła przyznać w tej kategorii również dwa wyróżnienia. Otrzymała je Redakcja miesięcznika „List” oraz Redakcja„Małego Gościa Niedzielnego”. W kategorii tej nominowano również cykl programowy „Lekcja religii” oraz Radio eM.

Podczas telewizyjnej transmisji z gali wręczenia nagród TOTUS abp Kazimierz Nycz podkreślił, że wyróżnienia przyznawane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” są zwieńczeniem dzieł wielu osób i instytucji jak i motywacją do dalszej pracy.

Polecamy