czwartek, 2 lipca 2020 r.

Słupca: Maraton Różańcowy w intencji Ojczyzny


W parafii św. Wawrzyńca w Słupcy odbył się 7 października całodzienny Maraton Różańcowy. Wierni modlili się w intencji Ojczyzny oraz zbliżających się wyborów samorządowych.


Całodzienna modlitwa różańcowa rozpoczęła się po porannej Mszy św. i trwała do wieczornej Eucharystii. Kolejne dziesiątki różańca odmawiały osoby, które wcześniej zadeklarowały chęć prowadzenia modlitwy i takie, które przyłączyły się spontanicznie. Jak powiedział inicjator Maratonu ks. Jan Kwiatkowski, łącznie wzięło w nim udział ponad 80 osób.

„To drugi Maraton Różańcowy w naszej parafii. Pierwszy odbył się w ubiegłym roku. Modliliśmy się wówczas w intencji kapłanów posługujących w Słupcy. W tym roku modlimy się o spokój i nadzieję dla naszej Ojczyzny, a także o mądre decyzje podczas wyborów samorządowych” – tłumaczy ks. Kwiatkowski. Kapłan przyznaje również, że intencje wybrano nieprzypadkowo.

„Po przemianach ustrojowych 1989 roku przestaliśmy się modlić za Ojczyznę. Odzyskaliśmy wolność i na tym poprzestaliśmy. A przecież papież Jan Paweł II tylekroć nam przypominał, że wolność jest nam nie tylko dana, ale i zadana, że trzeba nią mądrze rozporządzać. Myślę, że modlitwa w tej intencji jest nam dziś bardzo potrzebna” – dodał wikariusz słupeckiej parafii.

Inspiracją do zorganizowania Maratonu Różańcowego w słupeckiej parafii były tzw. Jerycha Różańcowe. To nieprzerwane, siedmiodniowe, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem podejmowane w różnych intencjach m.in. o łaskę wiary dla narodów Europy i powstrzymanie zła, wynagrodzenia za grzechy Polaków i o Polskę według Bożej woli oraz o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego i Polski.

bgk KAI

Polecamy