czwartek, 2 lipca 2020 r.

XVI Gnieźnieńskie Dni Rodziny


„Jaka rodzina w jakiej Polsce” to hasło XVI Gnieźnieńskich Dni Rodziny, które do 13 października odbywać się będą w Gnieźnie. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Chrystiana. Dziś z jego najmłodszymi uczestnikami spotkał się Prymas Polski.

Abp Józef Kowalczyk wziął udział w otwarciu wystawy prac dzieci uczestniczących w konkursie „Jan Paweł II w życiu moim i mojej rodziny”. Dziękując najmłodszym za zaangażowanie przypomniał, że Papież Polak nieustannie zwracał uwagę świata na znaczenie i problemy rodziny. Rodziny zaś widziały w nim swojego obrońcę.

„Rodzina była zawsze w centrum zainteresowania Jana Pawła II. Ojciec Święty wielokrotnie o niej mówił i pisał. Oby jego nauczanie stało się przedmiotem głębszej analizy, a treści w nim zawarte faktem. Tego życzę polskim rodzinom i zapewniam, że sam będę w tym kierunku pracował” – powiedział Prymas.

Podkreślił również, że to kim jesteśmy i co wnosimy w dorosłe życie zakorzenione jest właśnie w rodzinie. To ona nas kształtuje i ukierunkowuje. „Bogu dziękuję, że urodziłem się w rodzinie katolickiej, bogatej nie materialnie, a duchowo, pełnej miłości i ciepła” – wyznał Prymas.

Podziękował również organizatorom Dni Rodziny, takie przedsięwzięcia bowiem – dodał – są dziś bardzo potrzebne.

Jutro kolejny punkt programu z udziałem młodych, przegląd zespołów artystycznych „Młodzi Janowi Pawłowi II”. W ramach Dni odbędą się także czuwania modlitewne oraz Msza św. i nabożeństwo w intencji rodzin u grobu bł. Jolenty w kościele oo. Franciszkanów. Zaplanowano także debatę z udziałem gnieźnieńskich radnych oraz działaczy społecznych oraz wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II.

bgk KAI

Polecamy