środa, 26 lutego 2020 r.

II Mistrzostwa Polski w Nordic Walking już w sobotę

Gniezno po raz drugi gościć będzie uczestników Mistrzostw Polski w Nordic Walking. Współorganizatorem imprezy jest Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, która dodatkowo obejmie patronatem startujące w zawodach osoby niepełnosprawne.

 

„Jak dotąd zgłosiło się 300 zawodników. Liczba ta zapewne jeszcze wzrośnie. Spodziewamy się nawet pół tysiąca osób” – mówi ks. Jacek Dziel, pomysłodawca imprezy, zapalony nordic walker, dyrektor gnieźnieńskiej Caritas. Informuje również, że zmianie uległo miejsce imprezy. Ostatecznie odbędzie się ona w centrum Gniezna, w Parku Miejskim.

„Zmiana miejsca to zabieg czysto marketingowy. Chcieliśmy w ten sposób przyciągnąć większą liczbę uczestników i przede wszystkim kibiców” – tłumaczy ks. Dziel.

Na zawodników czekają trzy trasy: 20, 10 i 5-kilometrowa. Na starcie tej ostatniej staną także osoby niepełnosprawne i niewidome z przewodnikami. Jak dotąd zgłosiło się ok. 30 niepełnosprawnych zawodników. Zapisy jeszcze trwają. Rejestracja prowadzona jest na stronie www.nakije.pl do najbliższego piątku.

„Mistrzostwa to nie tylko rywalizacja. To przede wszystkim spotkanie przyjaciół mających wspólną pasję. Chcę przy tej okazji bardzo serdecznie zaprosić wszystkich, którzy zaczęli już swoją przygodę z Nordic Walking, albo chcą ją zacząć, by do nas dołączyli” – dodaje ks. Dziel. Zapewnia również, że w mistrzostwach wystartuje, na dystansie 20 kilometrów.

„Marsz z kijami to forma ruchu, którą uprawiać mogą praktycznie wszyscy. Poprawia sprawność sercowo-naczyniową, redukuje nadciśnienie, poziom cukru i cholesterolu we krwi. Jest też dobrym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Ja zacząłem treningi po przejściu zawału serca, w ramach rehabilitacji. Od tego czasu jeżdżę na zawody i szkolę innych. Naprawdę warto spróbować, bo korzyści dla organizmu są ogromne” – zachwala dyrektor gnieźnieńskiej Caritas.

Organizatorem Mistrzostw jest Polska Federacja Nordic Walking i Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00. Pierwsi na starcie staną zawodnicy, którzy wybrali dłuższe odcinki. O godz. 13.30 rozpocznie się marsz na dystansie 5 kilometrów.

 

bgk KAI

Polecamy