środa, 26 lutego 2020 r.

Muzyczne spotkanie songwriterów

W Dąbrowie k. Mogilna odbędzie się I Muzyczne Spotkanie Songwriterów - pieśniarzy, którzy są jednocześnie autorami teksu i muzyki wykonywanych utworów. Koncert organizuje proboszcz miejscowej parafii, który jest wielkim miłośnikiem autorskiego śpiewania.

 

Ks. Mirosław Kaczmarek ma wśród songwriterów także wielu przyjaciół. Jak mówi, muzyki tego typu słucha od dawana i bardzo lubi. Chciałby, aby teraz poznali ją inni, także jego parafianie.

„Nie wiem jaki będzie odbiór. Mam nadzieję, że pozytywny. Ta forma twórczości muzycznej jest jeszcze bardzo mało znana w Polsce. Niemniej ma swoich miłośników. Mam nadzieję, że spodoba się także w naszej parafii” – dodaje ks. Kaczmarek.

W Dąbrowie wystąpi Marek Gałązka – poeta, kompozytor, gitarzysta, popularyzator twórczości Stachury oraz dobrze znani miłośnikom muzyki autorskiej: Paweł Borzeński, Apolinary Polek i Piotr Szauer.

Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę (28 sierpnia), w cieniu lip, w pobliżu kościoła parafialnego NMP Królowej Polski, który niegdyś służył protestantom. Jeśli pogoda nie dopisze, muzycy wystąpią w świątyni. Początek – jak napisano na plakacie – o zachodzie słońca. Wstęp wolny. Istnieje możliwość rozbicia namiotu na terenie imprezy.

 

bgk KAI

Polecamy