środa, 3 czerwca 2020 r.

Lednica motocyklisty


Blisko tysiąc motocyklistów przyjechało dziś na Pola Lednickie k. Gniezna, by u źródeł chrzcielnych Polski zakończyć tegoroczny sezon motocyklowy.


Motocykliści uczestniczyli w Mszy św., podczas której modlili się w intencji ofiar wypadków drogowych. Chętni mogli zaczerpnąć nieco wody z Jeziora Lednickiego i obmyć twarz na znak chrztu św. Odbyło się także poświęcenie maszyn i wybór Chrystusa uwieńczony przejazdem przez Bramę III Tysiąclecia. Na motocykl – jako pasażer – wsiadł także o. Jan Góra, który wspólnie z Motocyklowym Stowarzyszeniem „ Wschód-Zachód” zorganizował spotkanie.

Niektórzy z uczestników spotkania przywieźli z sobą kamienie z wypisanymi na nich imionami, miejscami i intencjami. Z kamieni tych – jak chcą pomysłodawcy ze stowarzyszenia „ Wschód-Zachód” – ma powstać pomnik rajdów motocyklowych do ważnych miejsc w Polsce i Europie. „To kamienie świadomości, kamienie Polski, kamienie Europy” – powiedział o nich o. Góra.

Lednica Motocyklisty to jedno z najnowszych spotkań organizowanych nad brzegami Jeziora Lednickiego przez Duszpasterstwo Akademickie oo. Dominikanów w Poznaniu. Pierwsza Lednica Motocyklisty odbyła się w ubiegłym roku. Uczestniczyła w nim grupa kilkuset motocyklowych zapaleńców wraz z prawie setką jednośladów.

bgk KAI
fot. www.lednica2000.pl

Polecamy