środa, 3 czerwca 2020 r.

Misje święte w Kozielsku

Po ponad 40 latach parafia pw. św. Józefa w Kozielsku przeżywała niecodzienne wydarzenie jakim są misje święte . Przez cały tydzień do świątyni przybywały tłumy wiernych, by wsłuchać się w słowa ojca rekolekcjonisty.

 

Ostatnie misje przeprowadzone w tej parafii odbyły się w lipcu 1966 roku. Przygotowali je bernardyni z Poznania. W każdej parafii taka forma rekolekcji powinna być organizowana średnio co dziesięć lat. Te w Kozielsku rozpoczęły się w niedzielę 19 września i trwały tydzień, do niedzieli 26 września. Do uczestnictwa w nich osobiście zapraszał proboszcz ks. Bogdan Łybek. - Istotą misji świętych jest ożywienie i pogłębienie wiary parafian. To rekolekcje o szczególnym charakterze. Dla rodziny parafialnej to czas odrodzenia , zatrzymania się i czas refleksji nad sobą samym – tłumaczy ks. Łybek.

 

Rekolekcjonistą w kozielskiej parafii był  oblat o. Wiesław Nazaruk z sanktuarium MB Królowej Podlasia z Kodnia, który przez kilkanaście lat pracował na Kole Podbiegunowym. Każdy dzień misji poświęcony był innemu sakramentowi, każdy kończył też Apel Jasnogórski.

W niedzielę, 26 września, po Mszy św. na zakończenie misji świętych o. Wiesław udzielił  wszystkim błogosławieństwa krzyżem misyjnym . Tego dnia w parafii gościł również bp Bogdan Wojtuś, który udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

 

Misje zakończył rodzinny festyn, podczas którego parafianie mieli okazję wysłuchać koncertu o. Wiesława oraz wziąć udział w święcie pieczonego ziemniaka. 


Fot. A. Borczykowska

Polecamy