poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.

Barcin: spotkanie opłatkowe SWPK

Członkowie Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich z parafii pw. św. Jakuba Większego w Barcinie podzielili się opłatkiem i dobrym słowem. Tradycyjne przedświąteczne spotkanie było również okazją do podsumowania tegorocznej działalności.

 

Spotkanie opłatkowe odbyło się 15 grudnia w poświęconej niedawno salce katechetycznej im. bł. Jana Pawła II. Uczestniczył w nim również opiekun koła i proboszcz parafii ks. Edmund Napierała. Obecni mieli okazję wysłuchać sprawozdania z tegorocznej działalności, które przedstawiła przewodnicząca koła Maria Boryczka, a później przełamali się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania.

 

Barcińskie koło SWPK skupia 65 osób. W tym roku udało im się zebrać i przekazać na rzecz gnieźnieńskiego seminarium ponad 2600 zł. Uczestniczyli także aktywnie w uroczystościach i świętach liturgicznych, a także w dorocznym Tygodniu Modlitw o Powołania i regionalnym Dniu Skupienia SWPK, który odbył się w parafii pw. św. Floriana w Żninie. W każdy pierwszy czwartek miesiąca modlili się również w intencji licznych, dobrych i świętych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych, a także w intencji członków stowarzyszeń katolickich.

 


Polecamy