poniedziałek, 25 maja 2020 r.

Chodzież: odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

Sto dwadzieścia par małżeńskich z parafii pw. Nawiedzanie NMP w Chodzieży odnowiło swoje ślubne przyrzeczenia. Uroczystość odbyła się tradycyjnie w trzecią niedzielę Adwentu.


Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Bogdan Wojtuś. W swoim słowie dziękował małżonkom za świadectwo nierozerwalności węzła małżeńskiego oraz uczulał ich na wzajemną pomoc w codziennych trudnościach. Szczególnym elementem liturgii było błogosławieństwo relikwiami bł. Jana Pawła II. Po Mszy św. małżonkowie otrzymali od bp. Bogdana Wojtusia osobiste błogosławieństwo..

 

Spotkania małżonków obchodzących jubileusze sakramentu małżeństwa odbywają się w chodzieskiej parafii od siedmiu lat. Co roku do par takich wysyłane są imienne zaproszenia. W tym roku w uroczystości uczestniczyło 120 małżeństw.  

 

Co roku w posługę podczas liturgii w sposób szczególny angażują się członkowie chodzieskich kręgów Domowego Kościoła, który jest rodzinną gałęzią Ruchu Światło-Życie. Dynamiczny rozwój tej wspólnoty jest widocznym owocem zaangażowania duszpasterzy w sprawy rodziny. W ciągu ostatnich trzech lat powstał nowy krąg, a w tym roku w kolejnym, trzecim już kręgu następne małżeństwa rozpoczęły etap ewangelizacji i pilotowania.

Polecamy