czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Dla Elizy - samorządowcy, dziennikarze i mundurowi nagrali kolędę

Gnieźnieńscy dziennikarze, samorządowcy, mundurowi i przedstawiciele wielu lokalnych instytucji i organizacji nagrali kolędę „Gdy w Gnieźnie Bóg się rodzi”. Przedsięwzięcie ma pomóc w zebraniu środków na leczenie 11-letnie Elizy cierpiącej na rzadką chorobę genetyczną.

 

„Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Przyjemne było oczywiście samo nagrywanie kolędy, pożyteczny zaś jej cel – pomoc Elizie, której leczenie jest niezwykle kosztowne i znacznie przekracza budżet przeciętnej polskiej rodziny. Chcieliśmy również nawiązać do pięknej tradycji wspólnego kolędowania, która niestety zanika – mówi ks. Paweł Gronowski, dyrektor „Radia Plus”, które jest inicjatorem przedsięwzięcia.

 

W realizację pomysłu zaangażowało się wiele osób i instytucji m.in. władze samorządowe miasta i powiatu oraz działające na terenie Gniezna ośrodki kultury z Centrum Kultury „eSTeDe” na czele, gdzie odbyło się nagranie. Talenty wokalne zaprezentowali m.in. Prezydent Gniezna i Starosta Gnieźnieński, lokalni dziennikarze, przedstawiciele policji oraz wielu innych znanych gnieźnian. Tekst kolędy powstał specjalnie na tę okazję.

 

Oficjalna premiera płyty będzie miała miejsce10 grudnia w Galerii Gniezno, podczas „Mikołajek z Radiem Plus”. Organizatorzy przedsięwzięcia planują rozprowadzić 1500 sztuk płyt. Prócz kolędy znajdzie się na nich także videoclip nagrany we współpracy z Telewizją Gniezno oraz wersja karaoke. Płyta nie ma ceny. Wszyscy którzy zechcą ją nabyć poproszeni zostaną o wrzucenie do puszki minimum 10 złotych.

 

Płyty-cegiełki będzie można nabyć także w siedzibie Radia Plus (ul. Kolegiaty 5), Urzędzie Miejskim (ul. Lecha 6), Starostwie Powiatowym (ul. Jana Pawła II 9/10), Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Łubieńskiego 11 ) oraz Centrum Kultury „Scena To Dziwna” (ul. Roosevelta 42).

 

Więcej o pomocy dla Elizy TUTAJ


bgk KAI

Polecamy