poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.

Gniezno: wieczerza wigilijna dla osób bezdomnych

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wspólnie z gnieźnieńskimi szarytkami i Stowarzyszeniem Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo zorganizuje wieczerzę wigilijną dla blisko stu osób bezdomnych i samotnych. Ciepły posiłek będzie czekał na potrzebujących także w pierwszy dzień świąt.

„Boże Narodzenia to czas szczególny, w którym dzielimy się z najbliższymi radością i wszelkim dobrem, zarówno tym materialnym, jak i duchowym. My chcemy się tym wszystkim podzielić także z tymi, którzy z różnych powodów domu nie mają i którzy czują się opuszczeni, zagubieni i często pozbawieni nadziei” – mówi ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Wieczerza wigilijna odbędzie się 24 grudnia o godzinie 15. u gnieźnieńskich szarytek, gdzie każdego dnia wydawane są osobom bezdomnym śniadania i obiady. Według organizatorów do stołu zasiądzie około stu osób. Będzie tradycyjnie – najpierw modlitwa, później łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Wszyscy otrzymają także drobne upominki.

W pierwszy dzień świąt dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wspólnie z proboszczem gnieźnieńskiej parafii farnej ks. Mieczysławem Polakiem zaprosi osoby bezdomne na Msze św., która sprawowana będzie w kaplicy u sióstr szarytek. Później zaplanowano świąteczny obiad. W przygotowanie i podanie posiłku, podobnie jak wieczerzy wigilijnej, zaangażują się wolontariusze Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

By dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia osoby bezdomne miały już okazję skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

bgk KAI

Polecamy