poniedziałek, 25 maja 2020 r.

Rekolekcje Akcji Katolickiej

Blisko 50 członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej uczestniczyło w dorocznych rekolekcjach adwentowych. Konferencje głosił ks. prałat Paweł Deskur z Poznania, prezes Zarządu i dyrektor naczelny Drukarni i Księgarni św. Wojciecha.

 

Rekolekcje odbyły się w dniach 2-3 grudnia w Domu Sióstr Pallotynek w Gnieźnie. Temat rekolekcyjnych rozważań koncentrował się wokół religijnych praktyk życia codziennego katolika, ukazujących odpowiedź człowieka na dar Bożej Miłości. Jak tłumaczył kapłan, pokazanie Bogu, że Go kochamy przejawia się w codziennej modlitwie, Eucharystii, spowiedzi świętej i czynieniu dobra. Uczciwe wypełnianie tych praktyk prowadzi do zmian w naszym życiu, czyniąc nas doskonalszymi.

 

Centralnym punktem rekolekcji była Msza św. odprawiona przez ks. Deskura i asystenta diecezjalnego Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej ks. Krzysztofa Redlaka. Uczestnicy mieli również okazję m.in. posłuchać i obejrzeć film o misji ewangelizacyjnej prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Apostolstwa Katolickiego w Polsce, Kamerunie, Rwandzie, Białorusi i na Ukrainie.

 

Polecamy