niedziela, 7 czerwca 2020 r.

Słupca: koncert w podzięce za dar sanktuarium

30 listopada prymas Polski abp Józef Kowalczyk dekretem potwierdził, że kościół pw. św. Leonarda w Słupcy jest Sanktuarium Krzyża Świętego. To wielki moment zarówno dla wspólnoty parafialnej, jak i Miasta Słupcy i całego Powiatu Słupeckiego.Za dar ten dziękowano 20 grudnia.

Proboszcz parafii ks. Jacek Dziel, podkreślił iż jest to szczególna okazja ku temu, aby wspólnie świętować i radować się z powodu otrzymania takiego przywileju. Dlatego też parafia zorganizowała Koncert Adwentowy dedykowany jako podziękowanie za dar Sanktuarium. Koncert odbył się 20 grudnia po wieczornej Mszy św. Patronat honorowy nad koncertem objęli: wójt Gminy Słupca Grażyna Kazuś, burmistrz Miasta Słupca Michał Pyrzyk i starosta Powiatu Słupeckiego Mariusz Roga. 


- Chcemy Bogu dziękować za to, że kościół ten stanowi szczególne miejsce w życiu naszej Archidiecezji. To miejsce święte, Sanktuarium, jest okazją do szczególnego wnikania w misterium miłości Pana Boga. Dla nas, jako wspólnoty parafialnej, jest szczególnym zobowiązaniem, abyśmy z radością przyjmowali pielgrzymów, abyśmy wypraszali wraz  z pielgrzymami potrzebne łaski, abyśmy dawali świadectwo naszej wiary i miłości do Chrystusa Ukrzyżowanego. – powiedział ks. Jacek Dziel.


W kameralnych wnętrzach kościoła św. Leonarda wystąpił wokalista Bartek Jaskot z towarzyszeniem pianisty i perkusisty. Koncert pieśni adwentowej był wyjątkowym wydarzeniem artystycznym, ale przede wszystkim miał charakter modlitewny, był wspólnym podziękowaniem i modlitwą oczekiwania na Boże Narodzenie.


Fot. K. Rybicka


Polecamy