poniedziałek, 25 maja 2020 r.

Święci Mikołaje z Czerniejewa

Gimnazjaliści przygotowujący się do sakramentu bierzmowania w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Czerniejewie po raz kolejny zorganizowali zbiórkę darów dla Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodziezy w Mielżynie. Przedsięwzięcie pilotowali wikariusz ks. Tadeusz Bachorz i katechetka Beata Buczkowska.

 

Zbierano słodycze, środki czystości, artykuły szkolne i papiernicze, a także używaną odzież. W przedsięwzięcie włączyli się również parafianie. Dary dotarły do Mielżyna 15 grudnia. Wraz z nimi do tamtejszego DPS-u pojechała także ponad 50-osobowa grupa młodych. Kilkugodzinny pobyt w placówce prowadzonej przez siostry dominikanki był dla nich okazją do poznania specyfiki pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i ruchowo. Była to – jak przyznaje ks. Tadeusz Bachorz – szczególna katecheza, która wniosła w serca wiele duchowego bogactwa i dała młodym stojącym przed wyborem życiowej drogi wiele do myślenia.  

 

Cykliczna zbiórka darów dla Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie jest jedną z wielu charytatywnych inicjatyw podejmowanych przez młodzież z Czerniejewa. W miejscowym Zespole Szkół Publicznych bardzo aktywnie działa wolontariat, w ramach którego młodzi ludzie pomagają osobom starszym i samotnym mieszkającym na terenie parafii. Beata Buczkowska ma nadzieję, że po wizycie w Mielżynie zaangażują się także w pomoc osobom niepełnosprawnym, zwłaszcza podopiecznym tamtejszej placówki. 


więcej o DPS w Mielżynie na www.dpsmielzyn.pl

Polecamy