niedziela, 31 maja 2020 r.

II Festiwal “Polskie Camino de Santiago”

Poznańska Orkiestra Kameralna "L'Autunno" oraz agencja koncertowa Good Taste zapraszają na muzyczną podróż Wielkopolską Drogą św. Jakuba. Organizowany po raz drugi Festiwal "Polskie Camino de Santiago" rozpocznie się 16 lipca i potrwa do końca miesiąca. Festiwalowy koncert odbędzie się także w Gnieźnie - w niedzielę 17 lipca. Zapraszamy.

Podróży do grobu Apostoła od wieków towarzyszyła muzyka. Trakt jest niezwykłą inspiracją aż do dziś. W muzyczną drogę po hiszpańskim odcinku trasy wyruszyły już takie zespoły jak: Gabrieli Consort pod dyrekcją Paula McCreesha czy English Baroque Soloists pod dyrekcją Sir Johna Eliota Gardinera. Obecnie idea ta jest przenoszona na rodzimy grunt, a konkretnie na wielkopolską część szlaku św. Jakuba. II Festiwal "Polskie Camino de Santiago" to koncerty w kolejnych kościołach na pielgrzymkowej trasie. Gospodarzem festiwalu będzie wspomniana Orkiestra Kameralna "L' Autunno" pod kierownictwem Adama Banaszaka. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

16.07. g. 19.30 – Toruń – kościół pw. św. Jakuba
17.07. g. 19.00 – Gniezno – katedra gnieźnieńska
23.07. g. 19.30 – Poznań – kościół oo. Franciszkanów, Góra Przemysła
24.07. g. 19.30 – Leszno – kościół św. Jana Chrzciciela
31.07. g. 18.00 – Głogów – kolegiata pw. Wniebowzięcia NMP
31.07. g. 13.30 – Jakubów – sanktuarium św. Jakuba Apostoła

Patronat nad festiwalem objęli: prymas Polski abp Józef Kowalczyk, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, ordynariusz toruński  bp Andrzej Suski, Ambasada Królestwa Hiszpanii w Warszawie, marszałkowie województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, prezydenci Torunia, Poznania, Leszna i Głogowa oraz stowarzyszenie “Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”.

Polecamy