niedziela, 31 maja 2020 r.

Lektorzy z Parkowa na podium

Lektorzy z parafii pw. NMP Królowej Świata w Parkowie zajęli zaszczytne III miejsce na Ogólnopolskich Mistrzostwach LSO w piłce nożnej. Rywalizację zorganizowali Misjonarze Świętej Rodziny w Górce Klasztornej.


Wcześniej drużyna z Parkowa zwyciężyła w Turnieju im. ks. Jana Berthiera w Poznaniu i tym samym zyskała możliwość reprezentowania swojej parafii na wspomnianych mistrzostwach w Górce Klasztornej. Ciekawostką był fakt, iż po eliminacjach regionalnych odbywających się w całym kraju w finale zorganizowanym przez Misjonarzy Świętej Rodziny spotkały się wyłącznie drużyny z parafii, którym patronuje Maryja.

 

Po zaciętych zmaganiach sportowych reprezentacja parkowskiej parafii zajęła III miejsce ulegając LSO z parafii MB Różańcowej w Rzeszowie (I miejsce) i LSO z parafii Niepokalanego Serca NMP w Śródborowie k/Otwocka (II miejsce). Organizatorzy urozmaicili młodym zawodnikom pobyt w spokojnej cichej Górce Klasztornej wyjazdem do Aquaparku w Pile, ogniskiem i wieczorem filmowym.

 

Czas spędzony w najstarszym polskim sanktuarium maryjnym był również swoistymi rekolekcjami. Klimat tego miejsca sprzyjał zastanowieniu się nad sobą i swoimi relacjami z Bogiem. W ciszy, z dala od codziennego zgiełku, każdy mógł znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań. Był to również czas wspólnej modlitwy i służby przy ołtarzu. Młodzi piłkarze przekonali się, że można za przykładem bł. Jana Pawła II, tak zorganizować wakacje by mieć czas dla Boga, a jednocześnie aktywnie wypoczywać i poznawać nowe miejsca i ludzi.

 

Parafię w Parkowie na mistrzostwach reprezentowali: Kamil Andrzejewski, Łukasz Burda, Gracjan Hildebrandt, Kamil Janka, Sebastian Mikołajczak, Dajan Nowak, Bogusz Polcyn i Bartłomiej Witt. Drużynę wspierali i zawodnikom kibicowali parafianie i proboszcz ks. Jan Andrzejewski.

 

Zapraszamy do odwiedzenia http://lsoparkowo.webnode.com/

Polecamy