niedziela, 31 maja 2020 r.

Podyplomowe studia z zakresu Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Pomocy Społecznej

Zakon Szpitalny św. Jana Bożego (Bonifratrzy) zaprasza na podyplomowe studia z zakresu Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Pomocy Społecznej – Szkoła Opieki Duszpasterskiej Św. Jana Bożego. Studia te przeznaczone są dla absolwentów uczelni wyższych (licencjackich i magisterskich). Kształcą specjalistów w zakresie duszpasterstwa służby zdrowia i pomocy społecznej i przygotowują do pełnienia funkcji kapelana lub asystenta świeckiego w posłudze duszpasterskiej na terenie szpitala, hospicjum lub innej placówki służby zdrowia, jak również w ramach opieki domowej i instytucji pomocy społecznej.

Dyplom studiów, nadany przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, wraz z certyfikatem praktyk klinicznych i opiekuńczych Zakonu Bonifratrów, będzie zakończeniem tego etapu edukacji. Najlepszym studentom zostanie zaproponowana współpraca (opiekun praktyk) w praktycznej części edukacji w kolejnych edycjach podyplomowej Szkoły Opieki Duszpasterskiej św. Jana Bożego.

Podyplomowe studia z zakresu duszpasterstwa Służby Zdrowia i Pomocy Społecznej zakończą się rekolekcjami będącymi zwieńczeniem formacji duchowej dla wszystkich studentów.


Tematyka studiów podyplomowych:

  • duchowość osób chorych i umierających
  • psychopedagogika i komunikacja z pacjentem, rodziną i zespołem terapeutycznym
  • podstawy medycyny, pielęgniarstwa i opieki społecznej
  • teologia pastoralna
  • bioetyka
  • nowy model zespołowej opieki duszpasterskiej z udziałem kapłanów, innych osób konsekrowanych, świeckich współpracowników i wolontariuszy

Każda z dziedzin oprócz wykładów teoretycznych będzie zawierała praktyki kliniczne.

Trzysemestralne studia podyplomowe (368 godzin wykładów i praktyk klinicznych), realizowane w trybie mieszanym:

  • wykłady teoretyczne, w ramach trzech zjazdów w Krakowie (poniedziałek-sobota)
  • edukacja przez e-learning
  • zajęcia praktyczne w ośrodkach szpitalnych i pomocowych Bonifratrów w całym kraju

Wszystkie zajęcia będą prowadzone z troską o chrześcijańską tradycję samarytańskiej duchowości w służbie zdrowia i pomocy społecznej.

W ramach studiów prowadzone będą zajęcia z pierwszej pomocy, po których student otrzyma certyfikat American Heart Association (AHA) w zakresie podstawowych zabiegów resuscytacyjnychSzczegóły na stronie internetowej: www.bonifratrzy.pl/szkola 

Polecamy