niedziela, 7 czerwca 2020 r.

Caritas rozprowadzi ponad 60 tysięcy świec

Ponad 60 tysięcy świec rozprowadzi Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w ramach tegorocznego Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pozyskane pieniądze przeznaczone zostaną tradycyjnie na pomoc dzieciom.

Jak informuje ks. Krzysztof Woźniak, z-ca dyrektora gnieźnieńskiej Caritas organizacja zamówiła w tym roku 50 tysięcy świec małych i ponad 11 tysięcy świec dużych. Rozprowadzane będą tradycyjnie w parafiach. Cały dochód przeznaczony zostanie na dzieła charytatywne.

 „Cześć pieniędzy wykorzystamy na organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych. Resztę przeznaczymy na wsparcie naszych placówek, które zajmują się niesieniem pomocy najmłodszym. Jak co roku złotówka z każdej świecy pozostanie w parafii, z przeznaczeniem na dzieła charytatywne” – tłumaczy ks. Woźniak.

 Podobnie jak w latach ubiegłych akcji rozprowadzania świec towarzyszy kampania społeczna, która w tym roku w sposób szczególny adresowana jest do rodziców.

 „W tym roku zwracamy szczególną uwagę na negatywne skutki braku czasu dla dzieci w rodzinie. Staramy się pokazać, jak wielkie znaczenie ma bycie z dzieckiem, poświęcanie mu uwagi, wspólne spędzanie czasu. To kapitał, który zaprocentuje w przyszłości” – dodaje ks. Woźniak.

Polecamy