piątek, 5 czerwca 2020 r.

Pielgrzymka kolejarzy

Blisko 8 tysięcy kolejarzy uczestniczyło 13 listopada w 28. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy na Jasną Górę. Wśród pielgrzymów były także poczty sztandarowe z Wrześni i Inowrocławia. Kolejarzom towarzyszył ich kapelan ks. kan. Paweł Kowalski, proboszcz parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu.


Pielgrzymka była dziękczynieniem za beatyfikację bł. Jana Pawła II. Centralnym punktem spotkania była Msza św. sprawowana w jasnogórskiej bazylice pod przewodnictwem bp. kieleckiego Kazimierza Ryczana.

 

Pielgrzymka kolejarzy rozpoczęła się tradycyjnie spotkaniem w jasnogórskiej Sali Papieskiej. Po powitaniu przez ks. Zarębińskiego, pielgrzymi wysłuchali nauk o. Zachariasza Jabłońskiego pt. "Przesłanie Błogosławionego Jana Pawła II Jasnogórskiego". Wieczorem uczestniczyli w drodze krzyżowej na klasztornych wałach, Apelu Jasnogórskim, Mszy św. i nocnym czuwaniu w Kaplicy Matki Bożej. W niedzielę rano odbyło się spotkanie pielgrzymów m.in. z władzami administracyjnymi kolei, związkowcami i parlamentarzystami.


Jak co roku kolejarze pojechali do Częstochowy specjalnymi pociągami. W tym roku z całego kraju wyruszyło dziesięć takich składów. Jeden zabrał również kolejarzy z Inowrocławia.


Polecamy