niedziela, 7 czerwca 2020 r.

Słupca: „Andrzejki” seniorów

Koncert śpiewaczki operowej Barbary Zawodny był główną atrakcją andrzejkowego wieczoru seniorów, który odbył się w parafii pw. bł. bp. Michała Kozala w Słupcy. Spotkanie zorganizował proboszcz parafii ks. kan. Hieronim Szczepaniak, który ma nadzieję, że będzie ono zachętą do założenia Parafialnego Klubu Seniora.


„W naszej parafii jest wiele osób starszych, samotnych, emerytów i rencistów, którzy często nie potrafią samodzielnie zorganizować sobie czasu wolnego. Dlatego też postanowiłem zachęcić ich, by się zorganizowali i zaczęli spotykać w świetlicy parafialnej. Wiemy już, że przyszły rok będzie ogłoszony przez Unię Europejską Rokiem Emeryta i Rencisty. My to trochę uprzedzamy. Uznałem, że Andrzejki to doskonała okazja, by zorganizować pierwsze takie spotkanie i zachęcić naszych parafian, i nie tylko parafian, do zawiązania Parafialnego Klubu Seniora. Chciałbym również, aby w przyszłości powstał tu zespół ludowy seniorów. Czy to się uda, zobaczymy – mówi inicjator przedsięwzięcia ks. Hieronim Szczepaniak.


W andrzejkowym spotkaniu wzięło udział blisko 40 osób. Głównym punktem programu był występ śpiewaczki warszawskich scen operowych Barbary Zawodny. Artystka pochodzi z pobliskiej miejscowości Ostrowite. Podczas minikoncertu wykonała najbardziej znane arie operowe. Z seniorami spotkali się także słupeccy policjanci, którzy przygotowali prelekcję nt. bezpieczeństwa osób starszych. Przestrzegali przed zbytnią ufnością i wpuszczaniem do domów osób nieznajomych. Seniorzy otrzymali także od funkcjonariuszy upominki – gwizdki, mające pomóc im w ewentualnym wezwaniu pomocy.   

Polecamy